מגמת המוסיקה

הינה מגמה על-איזורית לתלמידי תיכון בירושלים. המגמה פועלת ב"צוללת הצהובה", אחד ממרכזי המוסיקה הידועים בארץ. מקצוע המוסיקה הינו מקצוע בחירה לבגרות, וניתן לצבור בו נקודות לבגרות בהיקף של 5 יח"ל או 10 יח"ל בנוסף על רסיטל חיצוני.


היקף הלימודים

שני מפגשים שבועיים בני שלוש שעות מלאות בכיתת אנסמבל במשך שלוש שנים.

השיעורים מתקיימים בשעות 16:00-19:00 נכון לשנה הנוכחית בימים א' ו-ה'. בשנה השנייה והשלישית תיפגש הכיתה פעם אחת בשבוע לשיעור, ופעם נוספת לנגינה בהרכבים.


מה לומדים?

במגמה נלמדים מקצועות תורת המוסיקה – תיאוריה, הרמוניה, פיתוח שמיעה, סולפג', קצב וניתוח מוסיקלי – דרך פרויקטים מעניינים ומגוונים. התכנית מקנה כלים לשימוש מעשי בחומר הנלמד – כל מרכיב בחומר הנלמד ישמש לנגינה, כתיבה, אלתור, שירה והבנת המוסיקה. כל סיום פרויקט נחגג במופע המגמה בצוללת הצהובה.


במה מיוחדת התוכנית?

התכנית מעודדת קיום רב-תחומי של סגנונות מוסיקליים. כל תלמיד מוזמן להתמקד בסגנון הקרוב לו, תוך פתיחות והתנסות גם בסגנונות אחרים. הכיתות עובדות על במת האולם בצוללת עם כלי הנגינה, תוך שמירה על רמת לימודים גבוהה בסביבה מקצועית. כמגמה על-איזורית, משולבים תלמידים מבתי ספר תיכון שונים בכיתה אחת. המגמה מאפשרת ביטוי עצמי רב של התלמידים וקיום שני מופעים בכל שנה.


מי יכול להצטרף?

כל תלמיד תיכון אינטרני בירושלים הלומד באופן פרטי נגינה, זמרה או הלחנה, ואשר עבר בהצלחה את מבחני המיון. כמו-כן, יידרש אישור מהנהלת בית-הספר בו לומד התלמיד. כל תלמידי המגמה חייבים להמשיך וללמוד באופן פרטי נגינה, שירה או הלחנה.

 

להרשמה לחצו על הדף  – "איך נרשמים לאודישן" 

 

לפרטים נוספים:

Officeysm@gmail.com

02-6794040 שלוחה 2